Mistrovství MSKAI 2014

Praha, 29. listopadu 2014

Stejně jako minulý rok, i letos se náš oddíl účastnil mistrovství v Moderním Sportovním Karate, které se konalo tradičně v Praze. Soutěže se účastnili závodníci ze všech českých klubů a přijeli i hosté ze Slovinska. Motivací pro vítězství v každé kategorii byly medaile a poháry. Soutěžilo se jak ve formách (katách), tak i v pravidly kontrolovaném boji - sparingu a volnějším sportovním boji.

Celý článek


Úvodní seminář 2014

Praha, 15. - 16. listopadu 2014

Ve dnech 15. – 16. listopadu 2014, se náš oddíl MSK Sokol Pardubice zúčastnil Úvodního semináře v Praze na Smíchově. Seminář byl zaměřen hlavně na začínající karatisty.

Nováčci, pro které je seminář speciálně určen, pod vedením mistra Motla III. Dan procvičovali základní techniky a principy pohybu v našem karate. Dále si vyzkoušeli formu Primu a pády. Žluté pasy měli průřez programy pro svůj stupeň technické vyspělosti a zejména jejich aplikaci v boji.

Celý článek


Podzimní seminář 2014

Hanušovice, 25. - 26. října a 1. - 2. listopadu 2014

Koncem října a začátkem listopadu se v Hanušovicích konal Podzimní seminář Moderního sportovního karate. Jednalo se o poslední letošní akci zakončenou turnajem, na kterém mohli závodníci pomoci svému oddílu k dosažení lepšího umístění v letošní ligové soutěži.

První víkend se cvičenci rozdělili na dvě části. Skupina bílých a žlutých pasů (12.  ÷ 9. kyu) cvičila kompletní program 9, na který jindy nezbývá příliš mnoho času, a mohli si tedy řádně projít jednotlivé prvky celého programu. Druhá skupina, skládající se z pasů oranžových (8. kyu) a výše, měla speciální program s mistrem Miroslavem Zezulkou V. Dan. Ten se zaměřil na nejčastější chyby závodníků, jako jsou stažené štíty v průběhu techniky, které opravoval skrze nejrůznější sparingové cviky. Nutno dodat, že trénink byl náročný a každý cvičenec si odnesl cenné zkušenosti, které mohl uplatnit na turnaji v dalším víkendu.

Celý článekDěkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen