Easter seminář 2014

Praha, 21. - 25. dubna 2014

Easter seminář se letos konal ve dnech 21. 4. – 25. 4. 2014 v Praze. Akce se zúčastnili nejen karatisti z České republiky, ale také z Německa a Slovinska. Celý  seminář osobně vedl šéf-instruktor MSKAI profesor Dr. Rudolf Jakhel, držitel IX. Danu. Akce byla stejně jako v  minulých letech určena výhradně nositelům zeleného a vyššího pasu. 

Samotný trénink byl nejen velmi zajímavý, ale také dle  očekávání velmi náročný. Procvičili jsme a nacvičili techniky s imaginárním soupeřem a dál jsme tyto  techniky prakticky nacvičovali již reálně přímo s různými partnery na povrchu z tatami. 

Tento seminář byl zaměřen na takzvanou ekonomizaci,  tzn. zmenšení časové náročnosti techniky při zachování její účinnosti, přehozy, podmety a obranu bojovníka na zemi.

Kromě tréninku se každý den našel čas také na to, abychom poznávali Prahu. Na semináři jsme komunikovali v několika jazycích a také jsme navázali nová přátelství s karatisty z jiných zemí.

V pátek se konal turnaj ve formách (katách), na kterém byly v rámci experimentu zavedeny nové variace pro již běžně cvičené formy.

Po skončení první části turnaje jsme se přesunuli do Chotěboře, kde se u příležitosti narozenin mistra Pavla Halamy, I. Dan, konal mezinárodní, veřejně přístupný turnaj.

Tabulka umístění ve formách
Kristýna Krejzlová F5° (quinta set) 1. místo
Dalibor Mrňávek F3° (tertia set) 1. místo
Jiří Michek F3° (tertia set) 3. místo

 

Tabulka nově získaných technických stupňů    
Dalibor Mrňávek 5. kyu (druhý zelený pás)
Kristýna Krejzlová 1. kyu (druhý hnědý pás)

Zleva: mistr Pavel Trunec, Jiří Michek, Dalibor Mrňávek, Stanislava Kubešová, Kristýna Krejzlová a mistr Adam Knajbl


Děkujeme našim sponzorům:

Magistrát města Pardubic Bonafit CityZen