Jarní seminář 2014

Hanušovice, 8. - 9. a 15. - 16. března 2014

Další akcí, které se letos účastnil oddíl Moderního Sportovního Karate Sokol Pardubice, byl Jarní seminář 2014.

První víkend se nesl ve znamení nácviků kopů a úderů a jejich použití v bojových situacích. Hlavním záměrem našeho cvičení bylo urychlit přechod mezi jednotlivými bojovými kombinacemi a dosáhnout tak rychlejších a plynulejších návazností mezi nimi. S takto nacvičenými bojovými sériemi jsme po prvním víkendu byli připraveni na nadcházející turnaj.

Ačkoliv nás na druhý víkend semináře, z důvodu nemocí, nedorazil stejný počet jako na ten první, nic nám nesebralo našeho bojového ducha a dokázali jsme, že i se sníženým počtem závodníků jsme schopni dosáhnout cenných ohodnocení. Turnaj jako vždy začínal formami, tedy souborem bojových technik proti imaginárnímu soupeři.

Tabulka umístění ve formách
Ivan Dzhuhan F1° (prima) 2. místo
Jan Průšek F1° (prima) 3. místo
Ondřej Vachek
F2° (secunda)
3. místo
Josef Jetmar F3° Set (tertia set) 4. místo

Jedinou disciplínou, na které se podepsala nemoc, a tedy i neúčast některých členů našeho oddílu byla kategorie sparingu a sportovního boje. Jediné vyšší umístění si tedy odnesl jen Ondřej Vachek.

Tabulka umístění ve sparingu a bojích
Ondřej Vachek MO+Y (muži oranžoví a žlutí) 2. místo

Před zakončením turnaje, po vzoru již proběhlého letošního Speciálního mýtinku, bylo možné si vyzkoušet i trochu netradiční kategorie disciplín. První z nich byly boje týmu, kde mezi sebou zápasili jednotliví členové skupin, aniž by dopředu znali svého protivníka. Ve výsledku se ukázalo, že takový styl boje, kde jednotlivec nezápasí jen za sebe, ale také pro skupinu, mnohým vyhovuje daleko více a je tedy možné, že jej nevidíme na semináři naposled. Nižším pasům se nabídla možnost vyzkoušet si lehčí formu boje – sparing s pasy vyššími a mnozí této nabídky také využili. Nutno podotknout, že zkušenější bojovníci dali svým méně zkušeným soupeřům možnost se k nim přiblížit a zkusit na ně nějakou tu bojovou akci. Utkání v této kategorii bylo tedy mnohdy vyrovnané a vítězství se střídala na obou stranách.

Koordinátor MSKA-CZ mistr Miroslav Zezulka V. dan pochválil všechny zúčastněné za to, že nabrali správný směr pro další seberozvoj na cestě metodiky našeho karate a také zdůraznil, že nejlepším způsobem jak si udržovat přehled o svých chybách a postupně pracovat na jejich odstranění, je pravidelná účast na všech seminářích.
Na úplný závěr Jarního semináře byla všem účastníkům, kteří splnili podmínky svého cvičebního programu, udělena zkouška na vyšší technický stupeň. Oddíl MSK Sokol Pardubice si odvezl domů hned tři vyšší technické stupně.
Tabulka nově získaných technických stupňů
Ivan Dzhuhan 9. kyu (2. žlutý pás)
Jan Průšek 8. kyu (1. oranžový pás)

 

Zleva nahoře: mistr Pavel Trunec, Martin Goláň, Josef Jetmar a Jiří Michek.
Dole: Jan Průšek a Ondřej Vachek.


Děkujeme našim sponzorům:

Magistrát města Pardubic Bonafit CityZen