Mezinárodní Adria seminář 2018

Chorvatsko, ostrov Mali Lošinj, městečko Veli Lošinj, 29. září - 7. října 2018

Jak tomu v dobách léta bývá spousta Čechů se vydává na dovolenou do Chorvatska. I my jsme se vydali užít si dovolenou u moře, ale krom plavek jsme si zabalili i naše tradiční sportovní úbory Gi a chrániče. Většina účastníků, i přes menší komplikace některých osádek aut, dorazila už v sobotu 29. září ráno, aby se mohli porozhlédnout po ostrově Veli Lošinj, ale především se řádně připravit na hlavní náplň naší dlouhé cesty – trénink.

Od neděle do středy jsme vedli tréninky ve stejném režimu. Krátce po šesté hodině se vybíhalo na ranní trénink, mistr Michael Borg, IV. Dan nás v rychlém klusu protáhl místními úzkými uličkami na házenkářské hřiště, kde následně vedl koordinační trénink. Po snídani jsme měli chvilku na strávení, neboť následoval trénink sebeobrany. Tentokrát pod vedením specialisty.

   
Kristýna Krejzlová, Adam Knajbl, David Puchoň a Martin Goláň na mezinárondím Adria semináři 2018

Ze Slovinska přijel mistr Mitja Jukič Grm, III. Dan, který se věnuje bojovému umění Kempo Arnis. Snažil se, jak jen bylo v jeho silách, abychom pochopili základy reálného boje a naučili se něco ze sebeobrany. A jak už to u našich karatistů bývá, zvýšenou bolest si většina náramně užila. Po krátkém odpočinku následoval od 16:30 hodin poslední tréninkový blok. Pod odborným dohledem mistra profesora Dr. Rudolfa Jakhela, X. Dan, jsme se věnovali přípravě na boj. Během progresivního sparingu, kde se postupně zvyšuje nejistota až téměř k reálnému boji, jsme si mohli vyzkoušet spoustu technik v útoku i obraně proti partnerům z několika zemí. Po večeři ještě následovaly střídavě česky a německy přednášky mistra prof. Jakhela, X. Dan o karate a boji.

Ve čtvrtek proběhly očekávané Dan promoce, tedy promování nových mistrů a mistrů stávajících na Dan vyšší. Mezi nimi i pět pardubáků a i mistr Jakhel osobně, který dostal desátý mistrovský stupeň. Promoce mistrů byla tradičně oslavena, ať už „křtěním“ nových mistrů hodem do moře, nebo společnou večerní oslavou.

V pátek proběhl turnaj ve formách (sestavy předem daných cviků) na hřišti u naší ubytovny. Všichni ze sebe dali maximum, a tak se i podařilo mistru Adamovi Knajblovi, III. Dan, umístit na druhém místě v nejvyšší formě mistrů i navzdory velké konkurenci, přičemž výsledky byly těsné.

    
David Puchoň a mistr Adam Knajbl ve sportovním boji zakončují soupeře na zem

V sobotu byl seminář zakončen boji. I přes to, že někteří bojovali v kategorii sportovního boje poprvé, ani zde jsme si nevedli špatně. Všem se podařilo bez vážnějšího zranění dobojovat, a dokonce jsme vydobyli i dvě umístění.

   
mistr Adam Knajbl při úspěšném úderu a trojice získaných umístění ve formě a sportovním boji


Tabulka umístění ve formách – Adria Cup 2018
Adam Knajbl C6° (Forma Contra-set) 2. místo  

 

Tabulka umístění v bojích – Adria Cup 2018
David Puchoň MG (muži zelení) 3. místo
Martin Goláň MB (muži modří) 2. místo  

Jako shrnutí semináře mohu říci, že množství zkušeností získaných na tomto semináři bylo opravdu veliké, a už se těším na další zapojení těchto znalostí na nadcházejících seminářích. Taktéž mimotréninkové aktivity, většinou pořádané místními Němci byli obahacující, někteří měli i možnost prohloubit přátelské vztahy. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na udělené zkoušky, kterých nebylo málo. Avšak z přítomných Čechů mohl vyšší pás získat pouze jeden, ostatní totiž byli mistři nebo kandidáti na mistra.

Tabulka nově získaných technických stupňů
mistr Dalibor Mrňávek 1. Dan (první černý pás)
mistryně Kristýna Krejzlová 1. Dan (první černý pás)
mistryně Stanislava Kubešová 1. Dan (první černý pás)
mistr Adam Knajbl 3. Dan (první černý pás)
mistr Pavel Trunec 3. Dan (první černý pás)

 


pardubická výprava na mezinárodním Adria semináři 2018


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen