MS World Shotokan Federation 2019

Bukurešť, 24. - 26. května 2019

Dne 24.5.-26.5.2019 se v rumunské metropoli Bukurešť konal jubilejní 10. ročník MS WSF 2019, kde skupina českých závodníků hájila naše národní barvy. Mezi nimi byli i dva zástupci MSKA-CZ, kteří dostali tzv. divokou kartu - měli tedy možnost vyrazit a poměřit síly se světovou špičkou. A jak se jim dařilo? Čtěte dál… ;-)

Zástupci našeho MSKA-CZ byli Hana Štrumfová a mistr Adam Knajbl, III. Dan, kdy Hance se ze začátku moc nedařilo, ale pak chytla tempo a vybojovala dvě bronzové medaile. Jednu z bojů ženského týmu a druhou z individuální kategorie bojů 14-15 let female shobu IPPON +54kg. Adamovi bohužel nic necinklo. I když se světovou špičkou držel krok a v některých chvílích to vypadalo nadějně, ale bohužel. Společně s naší mini MSKA výpravou jel jako kouč mistr Radovan Andrle, IV. Dan, který se během celé cesty snažil našim závodníkům poskytnout kompletní servis, což sice ze začátku skrze velkou jazykovou bariéru představovalo velký oříšek, ale nakonec se i tak podařilo vyřešit vše potřebné. Dále krom medailí oba naši závodníci nečekaně obdrželi roční členství svazu World Shotokan Federation a Radovan obdržel licenci soudce, což bylo velice milé a nečekané překvapení.

Hlavní, ale je že celá Česká skupina se ze 100 zúčastněných zemí umistila na parádním 9. místě protože získala 33 cenných kovů: 5x zlato, 9x stříbro, 19x bronz. Byla to parádní jízda! Všem patří velký dík a gratulace za odvedenou práci.


na foto zleva: mistr Adam Knajbl, III. Dan, mistr Radovan Andrle, IV. Dan, Hana Štrumfová

Velké díky patří uvedeným sponzorům a zejména Ing. Danielovi Tlapákovi, který podpořil Adamův start na této akci ze svých prostředků. Díky moc, že v nás věříte a podporujete nás. Bez vaší podpory by byl náš start velice složitý.


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen