Podzimní soustředění 2019

Hanušovice, 12. - 13. října 2019

Zavítal k nám podzim a my jsme opět přijeli do nám velice známých Hanušovic. Zde se každoročně koná podzimní soustředění, které je skvělou příležitostí pro naučení se něčeho nového a zdokonalení našich dosavadních dovedností. Společně s přáteli z ostatních klubů Moderního Sportovního Karate jsme zde strávili dva víkendy.

První víkend byl věnován tréninku bojových technik, které se lišily dle úrovně jednotlivých pasů. Pod vedením zkušených mistrů se bílé a žluté pasy zlepšovaly ve své technice a také se učily nové a složitější kombinace. Procvičily si také přesnost v úderech a kopech a vylepšily svou sílu. Pro vyšší pasy byl připraven speciální program, který se skládal především z trenérského semináře, kde jsme se dozvěděli spousty užitečných informací, jak trénovat. Následně jsme si všechno dynamicky vyzkoušeli a procvičili.

Druhý víkend se nesl ve znamení testovací praxe. Všechny doposud získané dovednosti jsme měli možnost zúročit v turnaji. Nejprve se začínalo zajímavou a inspirující přednáškou od mistra Adama Knajbla III. Dan o tom, jak se správně připravovat na formu (boj s imaginárním nepřítelem, kde se klade důraz na přesnou techniku a rychlost) a boje. Jako vždy se začínalo formou, kterou nejprve předvedly vyšší pasy, aby se od nich mohly nižší učit. Posléze přišly na řadu boje, na které jsme se všichni moc těšili. Třešničkou na závěr se stal exhibiční souboj mistra Adama Knajbla III. Dan a mistra Martina Čipery II. Dan, který všechny pozorovatele uchvátil. V závěru turnaje se každý mohl přihlásit do boje s jedním z mistrů a vyzkoušet si tak boj s mistrem na vlastní kůži. Klání se neslo v úsměvném duchu, neboť mistři respektovali kategorie bojovníků.

Tabulka umístění ve formách  
Adam Knajbl C6° (Forma Contra-set) 1. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Tomáš Kučera M16 (muži pod 16) 4. místo 

 

Na dalším semináři jsou pro vyšší pasy připraveny další zajímavosti, takže se máme opravdu na co těšit. Celý víkend se velice vydařil akaratisté z oddílu MSK Pardubice si opět odvezli skvělá umístění.


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen