Speciální mítink Vysoké Mýto 2019

Vysoké Mýto, 18. - 19. května 2019

Jako každým rokem, i letos se ve Vysokém Mýtě konal speciální mítink s datem 18.-19. 5., jehož se zúčastnilo pět pardubických karatistů. Speciální mítink je, jak už název napovídá, charakteristický tím, že jeho náplň není taková, jako na tradičních seminářích, nýbrž se skládá z toho, co na seminářích z časových není možné udělat.

 

 

 

 

Netradiční náplň semináře

Na tomto cvičebním víkendu se nekoná turnaj, což je však plně vykompenzováno náročností a rozmanitostí sportovních disciplín, které jsme dělali.

Rozehřívání probíhalo zároveň s disciplínou na rozvoj rychlosti a koordinace v podobě různých rychlostních cviků s atletickými žebříky. Vedení se ujal mistr Adam Knajbl, III. Dan s pomocnicí Hanou Štrumfovou.

  
cvičení na atletických žebřících             mistr Adam Knajbl, III. Dan vysvětluje základy sebeobrany

Následně probíhala velmi náročná část – akrobacie, kterou vedl mistr Martin Čipera, II. Dan. Začínalo se s jednoduchými základními cviky jako kotoul či přemet stranou (hvězda), a končilo se u složitých cviků jako přemet vpřed z hlavy, který zvládlo jen málo cvičenců.

Po krátké přestávce na jídlo přišly na řadu formy – sestavy bojových technik proti imaginárnímu útočníkovi, s důrazem na správné a technické provedení cviků.


skripta, ze kterých se formy učí

Cyklovýlet, který přišel po formách, byl pro mnohé vítaným oddechnutím od náročného cvičení. Trasa nejprve vedla lesem do Chocně, poté z Chocně podél vlakové trati do Brandýsa nad Orlicí, kde účastníci ve vypuštěném bazénu cvičili koordinační cviky pod vedením mistra Františka Starého, I. Dan. Zpátky se jelo lesními cestami, kde se účastníci mohli kochat krásami východočeské krajiny. Po cyklovýletu už byli všichni účastníci notně znaveni, avšak nás čekala ještě poslední disciplína tohoto dne, a to základy sebeobrany s mistrem Knajblem.

Večer nás čekalo zasloužené grilování a odpočinek před následující náročnou nedělí. V neděli se hned ráno začínalo běžeckým blokem s mistrem Knajblem, se kterým jsme dělali běžeckou abecedu, což jsou běžecké cviky, které používají při tréninku nejen karatisté, ale také atleti či fotbalisté.Po běžeckém bloku následoval přesun na bazén, kde nás mistr Martin Čipera, II. Dan učil plaveckým stylům. Následně jsme si i vyzkoušeli techniky karate ve vodě.

A jako finální disciplínu si pro nás mistr Knajbl připravil boj a sebeobranu s tyčí se zakomponovanými technikami karate.
Následoval už jen společný pozdrav a poté se všichni účastníci vyčerpaní, ale plni zážitků vrátili domů.


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen