Tréninkový mítink 2014

Vysoké Mýto, 16. - 17. srpna 2014

Do konce prázdnin sice zbývají už jen dva týdny, naše sportovní sezóna však ještě zdaleka nekončí. Formu pardubických karatistů udržují nejen speciální prázdninové tréninky v oddíle, ale také tréninkové akce, kterých se v tomto období účastníme. Jednou takovou akcí byl i trenérský mítink, který tentokrát proběhl ve Vysokém Mýtě.

Tento typ mítinku je typický tím, že se krom nácviku bojových technik karate máme možnost si vyzkoušet i prvky reálné sebeobrany. Nejdříve jsme se však zahřáli rozcvičkou spojenou s akrobatickými cviky, jako jsou kotouly a hvězdy. Po této úvodní části jsme si všichni zkusili bojové situace, kde jsme kromě tradičních kopů použili i chvaty, páky a přehozy, které jinak leží mimo pravidla našeho sportovního boje. Dostatečný čas byl také věnován sebeobraně v pozici na zemi, kde jsme se zjistili jak nejlépe ze sebe setřást soupeře v momentě, kdy už moc času na přemýšlení nezbývá a je potřeba rychle jednat.

 

 

vlevo: mistr Adam Knajbl, I. Dan      zleva: Ondřej Vachek a Dalibor Mrňávek
 

Kromě boje beze zbraně jsme okusili i základy práce s tyčí, nožem a nunčaky. Zvláště při práci s tréninkovým/gumovým nožem jsme detailněji probrali taktické situace jak z pohledu útočníka, tak i obránce. Cíle útoků bylo potřeba volit v závislosti na použité zbrani. Při použití tyče bylo účelem dostat protivníka do nevýhodné pozice na zem. Při manipulaci s nožem bylo záměrem chránit se proti případnému pořezání a zároveň provést co nejvíce výpadů čepelí vůči soupeři abychom minimalizovali jakoukoliv další soupeřovu akci.

 

 

zleva: mistr Pavel Trunec a Aleš Hajdák      zleva: Václav Doubravský a mistr Adam Knajbl

 

Mimo procvičování boje došlo také na posilovací a koordinační cviky, k tomu jsme využili nedaleký venkovní sportovní stadión. Zde jsme prováděli cviky známé z běžecké abecedy. Běžecká část tréninku nám byla ztížena nošením určených osob a provádění cviků s nimi, při kterých nesmělo dojít ke kontaktu nesených sportovců se zemí.

Tréninkový mítink neobsahoval turnajovou část, přesto jsme měli možnost vyzkoušet si spoustu věcí, na které kvůli cvičebnímu plánu nezbývá tolik času. Zároveň se jednalo o vynikající přípravu na následující akce Moderního sportovního karate.


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen