Úvodní soustředění 2018

Hanušovice, 2. - 3. června 2018

Každý musí nějak začít a pro členy Moderního Sportovního Karate je taková ideální situace právě Úvodní Soustředění. Dne 2.6.2018 se proto sjela do Hanušovic velká skupina nezkušených bílých pasů, nebo členů dětské přípravky, ukázat, jak své dosavadní technické dovednosti, tak jejich schopnosti zlepšit se ve dvou dnech pod dohledem těch nejlepších. Na každou chybu dohlíželi mistři Miroslav Motl, III. Dan, a Jan Radil, I. Dan.

Aby se naši nováčci naučili co nejvíce v co nejkratším daném čase, byli provázeni skrze MSKA tréninkové programy, kde se ze začátku naučili principy pohybu v prostoru a jednotlivé pozice, než se přes nácviky “biče” tělem naučili princip rychlého úderu, a nakonec se mohli přesunout k tréninku základních kombinací karate. Kvůli hrozící únavě byl trénink i proložen teoretickou částí, kde se učili něco málo o naší škole.

Jak už název napovídá, toto soustředění je převážně pro nováčky, ale ani zkušenější starší členové se nenudili. Žluté a vyšší pasy si mohli taktéž projet základní programy pro nováčky, ovšem v trochu jiném duchu. Mistrně Alena Bajerová, II. Dan, byla schopná trénink zpestřit i pár zajímavými hrami, a tak to netrvalo dlouho, než naše nohy začali postupně protestovat únavou.

Druhý den, po rychlém zahřátí, si trénink vyšších pasů převzal mistrovský kandidát Dalibor Oliva, který trénink přesunul ven na hřiště. Snahou zdejšího tréninku bylo použít v praxi co nejlépe principy “biče” a atletického startu do technik, které jsme tak pilně trénovali předchozí den. A aby to bylo dostatečně v praxi, vše se samozřejmě jelo ve dvojicích. Nakonec nás vyhnal déšť, a tak jsme soustředění dokončili posilovacími “hrami” v tělocvičně.


pardubická výprava, zleva: Stanislava Kubešová, Martin Goláň, Čeněk Mědílek a David Puchoň


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen