Úvodní soustředění 2019

Zábřeh na Moravě, 1. - 2. června 2019

Úvodní seminář je určen především pro nováčky, kteří se seznamují nejen se školou MSKAI, ale během víkendu se dozví spoustu informací o zakladateli MSKAI prof. Dr. Rudolfu Jakhelovi X. Dan, metodě výuky, tréninku, fungování organizace, získávání zkoušek, testovacích seminářích, turnajích a mnoho a mnoho dalšího. Tento seminář je pro nováčky a je zde dán největší prostor pro kladení otázek o karate pod dohledem mistrů MSKA-CZ.

V sokolovně jsou tři cvičební prostory, a tak jsme toho využili. Po společném nástupu se účastníci rozdělili do tří skupin. Nováčkům se věnoval pražští mistři Motl, IV. Dam a mistr Radil, II. Dan společně s tutory z řad nižších pasů. Vysvětlovali a nimi a důsledně procvičovali základní techniky, postoje, kryty, držení rukou, pěstí, práci s tělem, použití šoku a všeho, na čem každý karatista postupně roste. Neminul je ani úvodní test, kterým prokazovali nejen znalosti z karate ale také se i svěřili, co od karate očekávají. Na konci druhého dne ti, co dokázali zvládnout náročný program Úvodního semináře obdrželi od mistra Zezulky, VI. Dan vyšší technický stupeň.

Žluté pasy měli možnost trénovat detaily pohybu v rekonstruovaném zrcadlovém sále se svými mistry. V neděli se již zúčastnili cvičebního bloku s vyššími stupni.

Pro oranžové a vyšší stupně byl připraven učební program, který vedla mistryně Bajerové, III. Dan a v neděli mistr Braun, I. Dan. Oba vymýšleli atypické kombinace pro základní údery, aby program byl velmi zajímavý, ale i fyzicky náročný. Cvičební části byly prokládány bloky trenérského programu.

Trenérský program byl pro všechny, kteří jsou v procesu školení na trenéry, tutory a korektory. Prezentaci zpracovaných projektů MSK uváděl mistr Zezulka, VI. Dan. Seznamoval přítomné s rozsáhlou databázi projektů, zpracovaných mistry v minulosti pro potřeby MSKA-CZ. Zároveň prezentoval rozpracované projekty. Radil, jak uvedený studijní materiál používat, a především jak postupovat, aby cvičenci byli motivováni k samostatné aktivitě mimo tréninkové dny. Během školení probíhala průběžně diskuse. Trenérský program bude pokračovat na letním semináři v Letovicích.

Víkendový program byl zakončen předáváním vyššího stupně úspěšným cvičencům: dětem barevné stužky na pásky a starším cvičencům diplom.


Děkujeme našim sponzorům:

Mana – barvy s.r.o. Ecotex s.r.o. Víno Grim Magistrát města Pardubic Pardubický kraj CityZen