ADRIA MEZINÁRODNÍ SEMINÁŘ A MEZINÁRODNÍ TURNAJ EMESKAI, CHORVATSKO, VELILOŠINJ

24. září - 2. října 2022

Díky "kovidí" záležitosti, to sice chvilku trvalo, ale opět po 4 letech, se poslední týden v září konal mezinárodní seminář karate. Pro všechny známý jako Adria. Nazývá se tak proto, že se koná na Adriatiských ostrovech v Chovatsku.

Členové našeho klubu zde cvičili 3x denně ve dvouhodinových tréninkových jednotkách, kdy první trénink začínal v 6:00 ráno a byl zaměřený na kondici a koordinaci - proto dostal pracovní název KONKORD :-D a všichni hned věděli o co půjde. Druhý trénink byl zaměřený na sebeobranu a modifikaci základních pohybů pro reálnou a funkční obranu. Když počasí přálo, odehrával se trénink venku pod otevřeným nebem. No a poslední trénink celého dne byl ve znamení sparingových cviků a sparingu a o to nám u bojových sportů přece jde především ;-)

 

 


Účastníci Adria semináře 2022

Součástí tohoto semináře byla promoce kandidátů, kdy jim po splnění všech podmínek byl udělen černý pás v karate a stali se tak nositeli I. Danu „mistry“. Za Českou republiku jsme získali novou mistryni a Kačku a Martin byl povýšen na III. Dan, tedy třetí mistrovský pás. Oba tito karatisti pochází z Vysokého Mýta, původního klubu našeho pardubického šéfa Pavla. Tímto jim blahopřejeme.

   
David a Martin při přerážení kamenů

Poslední částí tohoto mezinárodního semináře byl mezinárodní turnaj, kde mohu bez nadsázky říct, že Česká republika posbírala, co se dalo. K těmto úspěchům myslím, že značným dílem přispěla i naše Pardubická výprava.

Tabulka umístění ve formách  
mistr Adam Knajbl C6° (Forma Contra-set) 1. místo  
Martin Goláň S5° (Forma Quinta-set) 3. místo  
Aleš Hajdák S5° (Forma Quinta-set) 1. místo  

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích
mistr Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo
Martin Goláň MA (muži absolutní) 2. místo  

 

Tabulka nově získaných technických stupňů
David Šulc 4. kyu (první modry pás)
 


Pardubická výprava na Adria mezinárodním semináři 2022


Děkujeme našim sponzorům:

Magistrát města Pardubic Bonafit CityZen