Sparing Cup Pardubice 9. ročník

Pardubice, 16. dubna 2023

Nedělní ráno 16.4.2023, u nás nebylo úplně dle představ obyčejných lidí, tedy odpočinku a nedělní pohody. Jako obvykle si opět náš mistr Adam vymyslel nestandardní náplň tohoto dne a místo odpočinku vyjel na již 9. ročník Sparing Cupu v Pardubicích, který pořádali přátelé z shotokan karate klubu Lions Pardubice.

Tato akce pod pravidly WKF (World Shotokan Federation) je svou náplní ojedinělá tím, že bojovník zde stráví dopoledne plné sparingů a během téměř 30 duelů má možnost nasbírat mnoho nových zkušeností. Díky různé technické úrovni soupeřů a přátelské atmosféře, si může současně ověřit i techniky a taktiku, v kterých si třeba na běžných závodech ještě není úplně jistý a raději by ji nezvolil.

Náplň celé soutěže byl rozdělen do tří částí, kdy hned ta první byla ve znamení 20 duelů (sparingů) s různými soupeři. Tyto boje vždy trvaly jednu minutu a stejnou dobu se odpočívalo. Druhou část bych pracovně nazval „Náhlá smrt“. Jednalo se o rozhodované souboje, kdy první bodovaná technika určila vítěze souboje. No a ani poslední část nebyla úplně standardní a díky své 30 vteřinové délce každého souboje nutila závodníky k aktivitě v časovém presu. Tedy pokud chtěli vyhrát.

Náš mistr Adam Knajbl na této akci vybojoval 1. místo v kategorii muži a tím si uzavřel pomyslný hettrick, protože tuto kategorii „staříků“ :) jak jí nazývá jeden z pořadatelů ovládl potřetí.

Děkujeme za hezkou reprezentaci MSK karate a našeho oddílu MSK Sokol Pardubice a věříme, že nám ten „stařík“ ještě chvíli vydrží. :)


Děkujeme našim sponzorům:

Magistrát města Pardubic Bonafit CityZen